Gdzie znajdują się mięśnie Kegla? Czy mężczyźni też je mają? Najlepsze ćwiczenia na mięśnie Kegla

Mięśnie Kegla zyskały ostatnio "drugie życie". Jeszcze nie tak dawno kompletnie zapomniane, dziś należą do partii, o których mówi się wszędzie - w prasie kolorowej, na zajęciach w fitness klubach. Co musimy o nich wiedzieć? I jakie ćwiczenia będą najlepsze na mięśnie Kegla?

Mięśnie Kegla – co to?

Mięśnie Kegla to mięśnie dna miednicy. Musimy o nie dbać nie tylko wtedy, kiedy zależy nam na udanych życiu seksualnym. A to główny kontekst, w którym pojawiają się w prasie kobiecej. Wyćwiczone, sprawne i elastyczne ułatwiają poród, zapobiegają problemom z nietrzymaniem moczu i oczywiście zapewniają wspomniany udany seks. 

Mięśnie Kegla – gdzie są?

Zanim odpowiemy na pytanie, jak o nie dbać i jak je ćwiczyć, warto wiedzieć, gdzie są mięśnie Kegla. Zacznijmy od prostego ćwiczenia. Zlokalizujesz w łatwy sposób mięśnie Kegla, kiedy przerwiesz strumień moczu podczas sikania. Wstrzymując oddanie moczu, napinasz mięśnie i to właśnie o te mięśnie chodzi. Napinając je, równocześnie zaciskasz zwieracze odbytu, cewki moczowej oraz wejście do pochwy. Za każdym razem, gdy będziesz ćwiczyć przypominaj sobie to uczucie zaciśniętych mięśni podczas wstrzymywania moczu. To ułatwi ci zadanie. Jednak nie wykonuj tego „ćwiczenia” zbyt często. Lekarze odradzają. Może ono doprowadzić do zapalenia dróg moczowych. Dlaczego? Pęcherz nie zostaje opróżniony do końca, mogą zbierać się tam bakterie i choroba gotowa.
Inną metodą, aby skutecznie wyczuć mięśnie Kegla jest włożenie dwóch palców do pochwy. Najłatwiej zrobimy to w pozycji leżącej. Następnie wystarczy napiąć mięśnie. W takiej sytuacji poczujesz, jak zaciskają się one wokół twoich palców. Na początku ucisk może być bardzo słaby, ale stopniowo, wraz z kolejnymi ćwiczeniami, będzie stawał się coraz silniejszy.

Mięśnie Kegla u mężczyzn

Co ciekawe, o czym niewiele osób wie, mięśnie Kegla występują także u mężczyzn Znajdują one na dnie miednicy. Rozpościerają się od kości ogonowej do łonowej i okalają podstawę członka. Warto wiedzieć, że mięśnie Kegla u mężczyzn zbudowane są z tkanki poprzecznie prążkowanej, dzięki temu można swobodnie kurczyć i rozluźniać.

Świadomość, że mężczyźni także posiadają mięśnie Kegla jest mało powszechna. Okazuje się jednak, że tak samo jak kobiety powinni oni wzmacniać tę partię mięśni. To szalenie istotne i także daje wiele pozytywnych efektów. Przede wszystkim także poprawia życie seksualne. Silne mięśnie Kegla u panów to wydłużona i silniejsza erekcja, a co za tym idzie głębsze odczuwanie orgazmów. Dodatkowo dają one możliwość kontroli nad wytryskiem i zmniejszają ryzyko problemów z oddawaniem moczu.

Mięśnie Kegla – jak ćwiczyć?

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla? Przede wszystkim systematycznie i prawidłowo. To najważniejsze. Bez systematycznych ćwiczeń nic nie uda nam się osiągnąć. Kluczowa jest także właśnie technika. Częstym błędem jest napinanie mięśni pośladków i brzucha. Mięśnie Kegla są bardziej ukryte, często trudno nam je zlokalizować. Dodatkowo na prawidłową technikę ćwiczeń składa się także właściwy oddech. Nie można wstrzymywać oddechu. Cały czas musimy pamiętać o tym, żeby oddychać normalnie.
Jeśli dopiero zaczynamy ćwiczenia mięśni Kegla, warto wypróbować różne pozycje. Na początku będziemy odczuwać wiele trudności, więc różne pozycje będą ułatwieniem. Spróbujmy na siedząco, na stojąco, na leżąco. Znajdźmy wygodną dla siebie pozycję do ćwiczeń. Ćwiczenia na mięśnie Kegla można wykonywać zawsze i wszędzie – przy biurku w pracy czy podczas oglądania ulubionego serialu. Efektów możemy spodziewać się po kilku tygodniach systematycznej pracy.

Poniżej przedstawiamy jak ćwiczyć na mięśnie Kegla.
Stań w rozkroku. Możesz też położyć się i nogi rozłożyć delikatnie na boki. Napinaj mięśnie Kegla i zatrzymaj pozycję na pięć sekund. Rozluźnij mięśnie. Odpocznij. Powtórz pięć razy, wykonaj trzy serie. Powtarzaj trzy razy dziennie. Z czasem zwiększ czas zatrzymania spięcia. Możesz policzyć nawet do 10 czy 20. Powoli zwiększ także liczbę powtórzeń. Ćwiczenia na mięśnie Kegla możesz wykonywać nawet jadąc do pracy autobusem czy stojąc w kolejce w sklepie. Dlatego z trzech razy dziennie zwiększ liczbę powtórzeń do pięciu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.