Dieta Dubrow, czyli dieta internałowa. Na czym polega i dlaczego pokochały ją gwiazdy?

Dieta Dubrow nie jest niczym nowym. Wiele lat temu zachłysnęło się nią Hollywood i od tamtej pory, raz na jakiś czas wraca niczym bumerang, przypominając nam o swojej skuteczności. Na czym więc polega dieta Dubrow? Poznajcie menu i główne zasady diety Dubrow.

Dieta Dubrow – menu i zasady

Dieta Dubrow swoją nazwę wywodzi od nazwiska pomysłodawcy, czyli Terry’ego Dubrowa. Doktor jest nie tylko cenionym specjalistą, lecz także celebrytą. Występował w wielu amerykańskich programach, w których przeprowadzano operacje plastyczne. Jednak największą popularność przyniosła mu książka o diecie. Napisał ją wraz ze swoją żoną Heather - aktorką i gwiazdą reality show “The Real Housewives of Orange County”. I to dzięki partnerce, która stosowała dietą na sobie I chwaliła się efektami, dieta Dubrow stała się tak popularna.
Poradnik “The Dubrow Diet” nie tylko opisuje, jak szybko schudnąć i odzyskać energię, lecz także w jaki sposób zapewnić sobie na dłużej młody wygląd. W bestsellerze znajdziemy rady dotyczące, co jeść, jak jest i co najważniejsze – kiedy.

Dieta Dubrow – jak jeść?

Co więc jeść na diecie Dubrow? Podstawą tego modelu żywienia jest jedzenie w odpowiednich momentach dnia. Nazywamy to jedzeniem interwałowe, czyli w wyznaczonych przedziałach czasu. Ma to sprzyjać spalaniu tkanki tłuszczowej, a także dodatkowo wspomagać procesy oczyszczania.
Doktor Terry Dubrow przekonuje w książce czytelników, że jego dieta wprowadza ciało w stan autofagii. To proces autoregeneracji. W tym czasie nasze komórki rozkładają obumarłe lub uszkodzone fragmenty swojej struktury. Dzięki temu nie tylko oczyszczamy organizm, lecz także walczymy z wolnymi rodnikami i odwracamy, a przynajmniej opóźniamy, procesy starzenia. Poprawia się w ten sposób kondycja naszej skóry, włosów, paznokci. Zmarszczki stają się płytsze, a my odzyskujemy młodzieńczy blask.

Odpowiadając na pytanie, jak jeść na diecie Dubrow, wróćmy do interwałów. Spożywamy posiłki w trybie interwałowym. Możemy jeść przez osiem godzin dziennie. Pozostałe 16 nie spożywamy absolutnie nic. Co ciekawe nie musi być to 16 godzin ciągiem. Jak przekonuje Terry Dubrow na kartach swojego poradnika: „Jeśli zjesz kolację o godzinie 20, idziesz spać, budzisz się i zjesz śniadanie następnego dnia na przykład o godzinie 8, to już masz 12 godzin bez jedzenia. Tego dnia musisz wytrzymać jeszcze tylko 4godziny bez posiłków”.

Jeśli chodzi o menu w diecie Dubrow, to można podzielić je na trzy fazy. Posługując się nazwami z poradnika mówimy o etapach: „gotowa na czerwony dywan”, „zaraz lato”, „wyglądaj świetnie, żyj normalnie”.

Faza „gotowa na czerwony dywan” to najbardziej wymagający i rygorystyczny etap diety. Przed dwa do pięciu dni ograniczamy spożycie węglowodanów. Najlepiej do zera. Nie pijemy też alkoholu.
Faza "zaraz lato" ma nieco bardziej urozmaicone menu. Jadłospis diety Dubrow w tym czasie opiera się na zdrowych posiłkach, przestrzeganiu ogólnych zdrowych zasad, jednak w tym czasie można już na przykład spożywać alkohol.

Najbardziej pofolgować pozwala nam jadłospis podczas diety Dubrow możemy w fazie trzecie, czyli: „wyglądaj świetnie, żyj normalnie”. W tym czasie skupiamy się na tym, aby nie dopuścić do efektu jo-jo. Spożywamy jednak w miarę normalne posiłki, czasem możemy nawet skusić się na słodycze.

Dieta Dubrow – opinie

Dieta Dubrow cieszy się różnymi opiniami. Wśród pozytywnych opinii o diecie Dubrow możemy znaleźć choćby takie, które zachwalają to, że można schudnąć bez liczenia kalorii i planowanego jadłospisu. Wiele osób, także gwiazd, docenia, że dieta pozwala zahamować procesy starzenia. Maleje wytwarzanie wolnych rodników, a my czujemy się młodziej.

Wśród negatywnych opinii o diecie Dubrow znajdziemy krytykę, że ten model żywienia mogą stosować tylko osoby absolutnie zdrowe. Jakiekolwiek problemy zdrowotne (np. cukrzyca, insulinooporność, problemy z tarczycą) wykluczają stosowanie diety interwałowej.
Utrata wagi bez dokładnego liczenia kalorii i zaplanowanego jadłospisu. Nadal jednak trzeba pamiętać o zasadach zdrowego jedzenia i nie najadać się na zapas. Diety nie wolno łączyć z innymi dietami. To może przynieść więcej szkody niż pożytku

Więcej o:
Copyright © Agora SA