Shock Absorber Ultimate Run Bra

shock absorber opinia

Shock Absorber. Biustonosz, który wspiera kobiety podczas ćwiczeń

Opinia producenta: Biustonosz sportowy Shock Absorber Ultimate Run Bra wykonany z ponad 39 elementów, idealnie współgra z naturalnym ruchem piersi podczas biegu (imituje ruch odwróconej 8, czyli taki w jakim poruszają się piersi podczas biegu), jednocześnie niwelując go nawet o 78%. Wszystkie szwy wewnętrzne zostały w nim ukryte w taki sposób, aby zapobiegać otarciom powodowanym długotrwałym treningiem. Strona wewnętrzna stanika wykonana z delikatnej tkaniny i specjalne podszycie zapięcia pod haftkami dodatkowo chronią ciało przed mikrourazami i uciskami, zwykle towarzyszącymi ekstremalnemu wysiłkowi. Konstrukcja podwójnego zapięcia z tyłu jest stabilna i nie grozi jej rozpięcie czy rozregulowanie podczas biegu.

Skład: 81 % poliamid, 10% poliester, 9% elastyn

Cena: 239 zł

Magda S.: Biustonosz sportowy Shock Absorber Ultimate Run Bra, jak chwali się producent, zmniejsza podskakiwanie piersi podczas aktywności aż dwa razy bardziej efektywnie niż zwykły stanik. To teoria. W praktyce: przebiegłam w nim dobre kilkaset kilometrów, w tym wiele treningów w górach, jeden maraton i dużo długich wybiegań. Nie mam wątpliwości, że to najlepszy biustonosz, w jakim ćwiczyłam.

Bieganie to jedna z tych aktywności, które narażają piersi na największe wstrząsy. A wstrząsy oznaczają dla piersi (bezpowrotną) utratę jędrności, a często także ból i dyskomfort. Dlatego mocne trzymanie biustu podczas biegu jest tak ważne. Shock Absorber przygotował symulację ruchów piersi podczas różnych sportów. Możecie sprawdzić na: http://www.shockabsorbersport.co.nz/wawcs0141481/bounce-o-meter.html

Pierwsze wrażenie po założeniu Ultimate Run Bra - jestem w gorsecie! Biustonosz bardzo ściśle przylega do ciała i spłaszcza biust. Początkowo może się to wydać niewygodne, ale szybko się przyzwyczaiłam i doceniłam efekt tego "gorsetu". Biegam, skacze, robię skipy i nie robi to żadnego wrażenia na moim biuście. Kolejny plus za to, że mimo, że biustonosz tak ściśle przylega do ciała, nie powoduje żadnych otarć. Zasługą tego jest na pewno brak fiszbin oraz krój, tj. bardzo głębokie wycięcia materiału na łopatki (nawet po maratonie nie miałam żadnych otarć pod pachami). Biustonosz jest wykonany z tkaniny termoaktywnej, szybko odprowadza wilgoć z powierzchni skóry i bardzo szybko schnie to duża zaleta.

Doczytałam się też ciekawostki: biustonosz Shocka jest zszyty z 56 kawałków. Materiał połączono pod różnymi kątami, dlatego nie rozciąga się nadmiernie przy dużych wstrząsach i dobrze chroni biust. I to naprawdę działa!

Przyznaję Ultimate Run Bra dwa minusy. Jeden za estetykę. Testowałam model w kolorze czarnym. Byłabym niesprawiedliwa, gdybym napisała, że jest brzydki, ale to naprawdę nic specjalnego. Biust nie wygląda w nim superatrakcyjnie, ale (zazwyczaj) nie o to w sportowych stanikach chodzi. Drugi minus za sposób zakładania. Jest pioruńsko niewygodny. Biustonosz posiada dwa zapięcia z tyłu. Służą przede wszystkim jeszcze mocniejszemu trzymaniu biustu i pomagają w utrzymaniu prostej sylwetki. Super. Ale żeby założyć trzeba się mocno napracować... albo poprosić kogoś o pomoc :)

Podsumowanie: Naprawdę można poczuć, że marka Shock Absorber od 19 lat nie robi nic innego, tylko projektuje i ulepsza sportowe biustonosze dla kobiet. Nigdy nie biegałam w czymś, co tak dobrze przytrzymuje i chroni biust.

Obszerny test Shock Absorber Ultimate Run Bra przeczytaj tutaj: http://polskabiega.sport.pl/blogi/run/2014/06/test_stanika_shock_absorber_ultimate_run/1

Shock Absorber Ultimate Run Bra
w okazje.info
Więcej o: