5 sposobów na szybkie pozbycie się wody z organizmu

Czujesz się opuchnięta i cięższa o kilka kilogramów? Masz wzdęty brzuch? To wcale nie musi oznaczać, że przytyłaś, bo przecież nie tyje się w dzień! Zobacz, jak w szybki sposób wrócić do formy.
Sauna Sauna www.pinterest.com

Sauna

Sauna pomaga nam pozbyć się toksyn, wypocić nadmiar wody w tkance podskórnej. Wizyta w saunie raz w tygodniu poprawia przepływ krwi i przemianę materii. To świetny sposób na poprawę metabolizmu. Dziś niemal na każdej siłowni jest strefa relaksacyjna, gdzie możemy znaleźć saunę. 

Kąpiel Kąpiel https://www.instagram.com/whatannawears

Kąpiel z solą morską

Sól morska ma wiele właściwości - zarówno zdrowotnych, jak i pielęgnacyjnych. Podczas kąpieli w soli morskiej jej składniki mineralne wnikają w skórę poprawiając jej kondycję, nawilżając i uelastyczniając. Sól morska poprawia krążenie, przyspiesza metabolizm, a nawet wspomaga redukcję rozstępów. Kąpiel z solą morską ma działanie drenujące, działa na skórę, jak detoks - dotlenia, oczyszcza i pielęgnuje. Warto jednak podkreślić, że mowa o kąpieli solnej. Spożywanie soli w nadmiernych ilościach ma działanie odwrotne. Sól działa absorbująco przez, co nasz organizm zatrzymuje wodę w ciele.  

Ziołowe napary Ziołowe napary Fotolia

Pokrzywa i ziołowe napary

Zioła, takie jak pokrzywa, pietruszka, czy skrzyp mają działanie moczopędne. Wspomagają przemianę materii. Możesz je dodawać do koktajli lub pić w formie naparów. 

Trening Trening Way Of Blonde

Picie wody

Najprostszy i najważniejszy punkt w drodze do walki z nadmiarem wody. Paradoksalnie picie dużej ilości wody, w szczególności tej niskosodowej, wspomaga pozbycie się jej organizmu. Zdrowy organizm potrzebuje średnio 2-2,5 l wody, by móc sprawnie funkcjonować. Pamiętajmy, że woda odpowiada za trawienie. To, dzięki niej jest możliwe transportowanie składników odżywczych w organizmie. Aby nasz metabolizm funkcjonował sprawnie niezbędna jest jej odpowiednia ilość. Im mniej wody pijemy tym bardziej organizm zatrzymuję ją w sobie, gromadząc w tkance podskórnej. To reakcja obronna organizmu, który chce uniknąć odwodnienia. 

Trening Trening Way Of Blonde

Trening

Obrzęki, opuchlizny, uczucie ciężkości i wzdęcia to często wina siedzącego trybu życia. Główna przyczyną takiego stanu rzeczy jest złe krążenie. Jeśli czujesz się ciężko idź na trening, pobiegaj, wyjdź na spacer. Staraj się robić, jak najwięcej kroków w ciągu dnia, a poprawisz dzięki temu przemianę materii.