Domowy peeling - jak go zrobić? [4 SPOSOBY]

Domowy peeling jest równie skuteczny, jak ten ze sklepu, a dużo tańszy. Mimo że, półki sklepowe wręcz uginają się od produktów tego typu, czasem warto postawić na sprawdzone metody domowe. Zobacz, co zrobić z cukru, soli, cytryny, kawy i olejków.

Peeling złuszcza, odświeża, przywraca blask skórze

Domowy peeling to podstawa pielęgnacji

Istnieje bardzo wiele domowych sposobów na pielęgnację ciała i twarzy, które z powodzeniem mogą nam zastąpić znane kosmetyki. Szczególnie warto sprawdzić przepisy na domowy peeling. Warto robić go 2 razy w tygodniu. Korzyści jest bardzo wiele, bo oprócz odżywienia skóry, pozbywamy się martwego naskórka stymulując skórę, poprawiając jej krążenie i jednocześnie pozwalając na lepsze wchłanianie się substancji odżywczych z balsamów czy kremów.

Jak zrobić domowe spa?

Domowy peeling: cytryna z cukrem

Cukier jest doskonałym produktem do zrobienia peelingu, warto go połączyć z cytryną, która ma właściwości wybielające, a w połączeniu z ciepłem działa detoksykująco. Najlepiej wybrać cukier trzcinowy lub brązowy, ze względu na to, że jest znacznie bardziej naturalny, a więc i zdrowszy dla nas. Zmniejszamy wówczas ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej. Wcale nie oznacza to jednak, że peeling zrobiony ze zwykłego, spożywczego, białego cukru nie będzie skuteczny. Dodajemy do niego świeżo wyciśnięty sok z cytryny oraz sok z aloesu. Aloes dostarcza witamin. A, C, E oraz witaminy z grupy B, a także kwas foliowy i niacynę. Stanowi również obfity zapas materiałów budulcowych, potrzebnych do uzyskania i zachowania zdrowej skóry. Jeśli masz skórę skłonną do podrażnień, dodaj także olej winogronowy lub kokosowy. One sprawią, że peeling będzie się "ślizgał" po skórze, a przez to nie będzie tak inwazyjny. Takie oleje także nawilżają skórę.

Zrób peeling przed samoopalaczem

Domowy peeling: orzechy z kawą

Garść orzechów włoskich należy dość drobno zmielić i dodać do kremowego żelu pod prysznic. To jednak nie wszystko. Składniki najlepiej wymieszać w małej miseczce dodając kolejno fusy z kawy mielonej oraz kilka kropli olejku cynamonowego. Kofeina ma właściwości wyszczuplające i ujędrniające. Doskonale wzmacnia również skórę zwiotczałą. Pod jej działaniem zmniejszają się obrzęki. Produkty mające w swoim składzie kofeinę opóźniają procesy starzenia, odmładzają, a skóra szara i zmęczona pod ich wpływem zyskuje zdrowy wygląd. Wszystko to w połączeniu ze słodko-korzennym aromatem cynamonu działa rozgrzewająco, dzięki czemu aktywne składniki łatwiej i szybciej się wchłaniają. Peeling warto robić dwa razy w tygodniu, wówczas efekty będą widoczne dość szybko. Jednak coś za coś. Znacznie gorzej sprawa przedstawia się już po zabiegu, kiedy zostaje nam sprzątanie łazienki.

Peelingi antycellulitowe [NASZ TEST]

Domowy peeling: jogurt plus kakao

Produkty nabiałowe dobrze odżywiają zmęczoną skórę. Możesz wykorzystać jogurt naturalny, maślankę, kefir, śmietanę i połączyć ją z kilkoma kroplami oliwy z oliwek (ok. 4 łyżeczki) oraz  3 łyżeczkami naturalnego, niesłodzonego kakao. Na końcu dodaj do całości szklankę zmielonych migdałów tak, aby uzyskać gęstą papkę. Wmasuj w skórę ciała i spłucz ciepłą wodą.

Regularny peeling usuwa cellulit!

Domowy peeling: sól z żelem pod prysznic lub olejkiem

Sól ściera dużo mocnej niż cukier. Peeling z jej wykorzystaniem poprawia krążenie krwi, przyspiesza gojenie ran, ale także ułatwia regenerację organizm po wysiłku fizycznym. Przepis na peeling solny jest bardzo prosty. Możesz wziąć garść soli na wilgotną dłoń i masować ciało albo zmieszać sól z żelem pod prysznic albo Twoim ulubionym olejkiem.

Niezależnie od tego jaki sposób wybierzesz - bardzo ważne jest, by wyrobić sobie nawyk masowania. Produkt to jedna sprawa, ale dopiero odpowiednie wmasowanie go w skórę zapewni sukces. Najlepiej jest masować ciało okrężnymi ruchami jednocześnie je ugniatając (to podstawowe ruchy w każdym masażu) Należy zacząć od kostek, przesuwając się w górę nóg, pośladków, brzucha w stronę serca. Taki kierunek umożliwi nam przesunięcie limfy wraz ze zbędnymi produktami przemiany materii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.