Hannibal For King - legenda street workoutu w Polsce

Hannibal For King, niekoronowany król w kalistenice po raz pierwszy pojawi się w Polsce. W dniach 12-13 września wystąpi na pokazie w Warszawskim Centrum EXPO XXI na FIWE - Międzynarodowych Targach Branży Fitness & Wellness.

FIWE to targi o biznesowym charakterze, mające na celu zaprezentowanie sprzętu, akcesoriów i usług fitness & wellness. To wydarzenie jest okazją do spotkania wielu reprezentantów sektora sportowego, przedsiębiorców i inwestorów w jednym miejscu, umożliwiającą podpisanie kontraktów, powiększenie sieci dystrybucji czy zapoznania się z nowościami z ofercie konkurencji.

 

FIWE rozszerzone o trzy nowe strefy tematyczne

Podczas targów przewidziano wiele atrakcji. Wychodząc naprzeciw wielkiemu zainteresowaniu ze strony wystawców i odwiedzających, organizatorzy trzykrotnie powiększyli powierzchnię wystawienniczą. Na najbliższych targach pojawią się aż trzy nowe strefy tematyczne.

Pierwszą ze stref jest FIWE EXPERTS - platforma o charakterze biznesowym przeznaczona dla przedsiębiorców i instruktorów z branży fitness & wellness. W ramach tej części obędzie się międzynarodowe spotkanie branży, coaching, networking i warsztaty. FIWE EXPERTS to okazja do zdobycia cennej wiedzy i porad od najlepszych w branży.

Kolejna ze stref są zawody kulturystyczne FIWE BODYBUILDING, będące jednocześnie jedynymi w Polsce eliminacjami do prestiżowych zawodów Arnold Classic Europe 2015. Odwiedzający będą mieli okazję do zobaczenia zmagań najlepszych zawodników w Polsce, którzy przez lata pracowali na swoją formę.

Kolejną nowością są treningi z trenerami międzynarodowej sceny fitness powered by Reebok. Odwiedzający będą mieli możliwość wzięcia udziału w treningach prowadzonych przez międzynarodowych instruktorów fitness i sprawdzenia swojej kondycji. Dodatkowo na scenie głównej odbędą się liczne pokazy.

Targi FIWE to niesamowita okazja do spotkania gości specjalnych wydarzenia, takich jak np. Simeon Panda, Michał Karmowski, Akop i Sylwia Szostak, Paweł Głuchowski, Mariusz Mróz. W tym roku jednym z ambasadorów targów został także legendarny już Hannibal For King.

Hannibal For King urodził się i wychował w Nowym Jorku. Wiele osób zastanawia się, czy jego imię jest prawdziwe i skąd się wzięło. Jego rodzice nazwali go tak po jednym z największych w historii wojowników, który 2000 lat temu rzucił imperium rzymskie na kolana. Cechowała go niesamowita w podejmowaniu nieprawdopodobnych zadań, dlatego stał się inspiracją dla rodziców Hannibala i jego samego. Jako młody człowiek Hannibal stanął w obliczu wielu problemów, dlatego rozpoczął trenowanie w bardzo młodym wieku, ponad 20 lat temu. Wychowywał się w trudnej okolicy, a ćwiczenia pomagały mu uciec od problemów i radzić sobie z nimi. Dla niego nie był to tylko trening, ale walka. Powiedział: "Walczysz, zwalczasz swój własny ból, walczysz z własnym ciałem, kiedy odmawia ci posłuszeństwa, walczysz o sukces, zwalczasz wszelkie przeciwności, które stoją pomiędzy tobą i tym, co chcesz osiągnąć". Mimo wielkiej sławy, wciąż niewiele o nim wiadomo. Obecnie Hannibal For King mieszka w nowojorskiej dzielnicy Queens i pracuje jako trener personalny.

 

Hannibala przepis na sylwetkę

Na swoją formę Hannibal pracuje 6-7 dni w tygodniu, dzięki czemu udało mu się osiągnąć imponującą sylwetkę i ogromną siłę, która pozwala mu na wykonywanie tak unikalnych, a zarazem wymagających ćwiczeń, które przez wielu wcześniej uważano za fizycznie niemożliwe do wykonania. Jego trening opiera się zasadniczo na 4 ćwiczeniach: pompki, dipy, podciąganie z nadchwytem i podciąganie z podchwytem. Każde z ćwiczeń wykonuje z możliwie najszybszym tempie, co dodatkowo zwiększa ich intensywność. Podczas treningu Hannibal wprowadza także wiele modyfikacji i stara się układać jak najtrudniejsze dla siebie ćwiczenia, ponieważ to właśnie uważa za drogę do największych postępów.

Hannibal For King jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w świecie street workoutu. Jego filmy na Youtube obejrzały miliony użytkowników, a jego naśladowców można znaleźć na całym świecie. Mieszkańcy Nowego Jorku mają więcej szczęścia - mogą spróbować spotkać go w jednym z parków i zapytać o radę.

Pokazy Hannibala będzie można zobaczyć na tegorocznych targach FIWE w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Najsłynniejszy prekursor Street Workoutu będzie dostępny dla fanów przez 2 dni targowe 12-13 września na hali nr 3.

Więcej informacji o targach TUTAJ

Więcej o: