Jak pozbyć się cellulitu? Pomoże bańka chińska!

Bańka chińska to znany sposób na cellulit, nazywany domową endermologią. I choć działanie obu zabiegów jest podobne, bańka chińska to znacznie tańsze wyjście.

Bańka chińska - historia

W Chinach znane i używane już od ponad 3000 lat. Tamtejsi obywatele stosowali bańki w lecznictwie. Jeszcze kilkanaście lat temu - właśnie w takich celu używały je również nasze babki. Od kilku lat dobre efekty obserwuje się jednak w zabiegach mających na celu redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz jako drenaż limfatyczny.

Bańka chińska - na czym polega zabieg?

Bańka chińska działa na zasadzie zasysania skóry, dzięki czemu dość mocno masowana jest tkanka podskórną ud, pośladków, czy brzucha, czyli miejsca, w których najczęściej obserwujemy oznaki mało atrakcyjnej skórki pomarańczowej. W trakcie trwania zabiegu przyspiesza również krążenie krwi masowanych miejsc, wpływając na przemianę materii, a tym samym przyczyniając się do rozbijania tkanki tłuszczowej.

Masaż taki działa na zasadzie podciśnienia. W bańce tworzy się ono w momencie usunięcia z niej powietrza, kiedy przyciskamy ją mocno do skóry. Powoduje to zassanie tkanek i wpływa na ich przekrwienie. Jeśli skórze brakuje elastyczności - zabieg powinien pomóc w przywróceniu jej jędrności.

Bardzo ważny w całym zabiegu jest fakt pobudzenia krążenia i płynów ustrojowych, ponieważ dzięki temu szybciej pozbędziemy się z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. To właśnie one są jednym z głównych przyczyn powstawania cellulitu (oprócz gromadzącej się nierówno tkanki tłuszczowej).

Jak to działa?

W gabinecie - masaż bańką chińską trwa ok. 15 - 30 minut, powinien być wykonywany seriach po 10-12 zabiegów. Przy czym powinno się go wykonywać dwa razy w tygodniu. Efektem ubocznym może być zaczerwienienie, czasem małe wybroczyny, które zwykle wchłaniają się w przeciągu kilku dni. Dobrą wiadomością jest to, że bańką chińską możemy posłużyć się same w domowym zaciszu. Wówczas zaoszczędzimy sporo czasu i pieniędzy przeznaczonych na wizytę w gabinecie. Bańki chińskie dostępne są w aptekach.

Należy pamiętać, że istnieje również kilka przeciwwskazań do wykonywania masażu tego typu. Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, w okresie menstruacji oraz osoby mające żylaki. Pozostałe przeciwwskazania to: podwyższona temperatura ciała, zaburzenia krzepliwości krwi, zapalenie stawów, stany zapalne skóry, problemy z naczynkami lub obrzęki.

Należy pamiętać jednak, że masażu bańką chińską nie należy traktować jako głównej metody walki z cellulitem. Tylko w połączeniu ze zmianą nawyków żywieniowych i intensywnymi ćwiczeniami będziemy mogły pełniej cieszyć się z rezultatów.

Materiały partnerów

zobacz produkty do walki z cellulitem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.