makowiec

Więcej o:

makowiec

• Zawodnicy z Makowca stawali na podium

Co ciekawe, areną zmagań była miejscowa kopalnia soli. W imprezie wystartowało kilkuset judoków reprezentujących m.in.: Litwę, Słowację, Węgry oraz Francję. W doborowej stawce doskonale wypadli podopieczni Lecha Falkiewicza, reprezentanci PUKS-u Makowiec. Medal z najcenniejszego kruszcu zdobył

• Szkolne szachy

Rywalizacja, która przebiegała na czterech szachownicach, zgromadziła w budynku MDK-u bardzo liczną grupę młodych szachistów. W turnieju szkół podstawowych najlepszą okazała się PSP z Makowca, która w łącznej klasyfikacji zdobyła 24 pkt. Z kolei reprezentacja radomskiego gimnazjum nr 22 triumfowała

• Mistrzostwa Radomia w szachach

ze Zwolenia. Klasyfikację juniorów do lat 18 wygrał Arkadiusz Skawiński przed Joanną Paterek z MDK-u. Wśród 14-latków triumfował Marcin Skawiński (MDK Radom) przed Aleksandrą Jaworską (PKS Makowiec). Najlepszy w gronie 12-latków okazał się Paweł Piętocha (MDK Radom), a druga ponownie była Aleksandra Jaworska

• Koniec Grand Prix w szachach

zawodnicy posiadający więcej niż 1600 punktów rankingowych. W klasyfikacji kobiet bezkonkurencyjna okazała się Sylwia Mąkosa. Zawodniczka reprezentująca PKS Makowiec wygrała ostatnią rywalizację, jak i całą edycję Grand Prix. Co ciekawe, rezultat zimowych zmagań pokrył się z klasyfikacją generalną, w