Maciej Kot

Więcej o:

Maciej Kot

• Maciej Kot - śladem Rutkowskiego czy Nieminena?

Srebrne skoki Macieja Kota ? W 2004 roku, w szczytowym okresie "małyszomanii", mistrzem świata juniorów - i wielką nadzieją polskich skoków - został Mateusz Rutkowski. Kariery jednak potem nie zrobił. Kilka miesięcy po sukcesie po pijanemu spowodował wypadek w Zakopanem. Kilkakrotnie próbował

• Skoki narciarskie. Maciej Kot wróci do wielkiej dyspozycji?

Piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, czwarte miejsce w Turnieju Czterech Skoczni, piąte i szóste miejsce na mistrzostwach świata w Lahti - tak wyglądał sezon 2016/17 w wykonaniu Macieja Kota. Rok olimpijski miał być w jego wykonaniu jeszcze lepszy. Skoki narciarskie. Rekord

• Maciej Kot sfrustrowany. Nie rozumie, co się stało

Schiffner i Słoweniec Cene Prevc. Maciej Kot był najlepszym Polakiem w drugim konkursie, zajmując szóste miejsce po skokach na 132 i 131,5 metra. Reprezentant Polski zdecydowanie poprawił swój wynik z pierwszych zawodów, w trakcie których zajął dopiero 30. lokatę. Mimo znacznego awansu 29-latek nie krył

• Maciej Kot o skokach we mgle: Nie wiedziałem, gdzie jestem

wszystkie odgłosy. Musimy więc jechać "na czuja", sami wybrać najlepszy moment na przestrzeni tych dziesięciu sekund zielonego światła - mówi Maciej Kot. To wpływa na taktykę skoku. - Machanie chorągiewką nie jest zabiegiem pro forma stosowanym przez trenerów. W konkursach, gdzie warunki są stabilne może

• Wymowny hasztag Macieja Kota w mediach społecznościowych

się Kacper Juroszek, który zajął w niej 2. miejsce. 5. pozycję wywalczył zaś Jakub Wolny. Nie wszystkim poszło jednak tak dobrze. Dopiero 25. był Maciej Kot, który w 1. serii skoczył 104,5 metra, a w drugiej wylądował o metr bliżej. 30-latek, który na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu wywalczył brązowy

• Maciej Kot: W moim skoku zabrakło "jaj"

Przepadnięcie w kwalifikacjach Macieja Kota i Jana Ziobry to sensacja, bo obaj od dłuższego czasu prezentują równą, wysoką dyspozycję. W Lahti jednak zawiedli. Z kwalifikacji do konkursu wszedł tylko Dawid Kubacki, 20. zawodnik piątkowych zawodów. Kamil Stoch zajął w konkursie trzecie miejsce

• Skoki narciarski. Maciej Kot: Zakopane nas poniesie

Trzecie miejsce w drużynie, 12. w konkursie indywidualnym - w weekend w Tatrach Maciej Kot wreszcie skakał na miarę talentu? - Po ostatnich treningach czułem, że sprawy wreszcie idą w dobrym kierunku. Że skaczę naprawdę dobrze, nie popełniam błędów jak wcześniej. Osiągałem stabilizację